Okleina modyfikowana

Naturalna inspiracja

Fornir modyfikowany pozyskiwany jest z szybkorosnących drzew hodowanych na plantacjach w Afryce. Naturalny materiał jest obwodowo skrawany na liście, które po usunięciu wszelkich wad i niedoskonałości poddaje się barwieniu i klejeniu w specjalne bloki. W tej formie drewno jest prasowane co nadaje mu odpowiedni wewnętrzny wzór – rysunek drewna. Następnie blok zostaje poprzecznie skrawany na pojedyncze arkusze – forniry. Powstały w ten sposób materiał jest odzwierciedleniem oklein pozyskiwanych metodą tradycyjną. W wypadku oklein modyfikowanych mamy jednak pełną gwarancję powtarzalności usłojenia.

Specyfikacja okleiny

  • Podklejona za darmo fizelina
  • Bardzo wysoka powtarzalność usłojenia i barwy
  • Szlachetność naturalnego materiału
  • Duży i powtarzalny wymiar liści ograniczający odpad
  • Łatwość pracy z materiałem
  • Nasza okleina zdobyła tytuł Diamentu Meblarstwa 2012

Wymiary okleiny

okleina dostępna jest w trzech wariantach długości. Aby sprawdzić jaki kolor występuje w jakiej długości wybierze sortowanie wg długości poniżej.

2300 x 640 x 0,5 mm
2500 x 640 x 0,5 mm
2800 x 640 x 0,5 mm

Okleina modyfikowana tak jak okleina naturalna pod wpływem światła jak i czynników atmosferycznych może nieznacznie zmieniać kolor. Ma na to wpływ bezpośrednia ekspozycja w miejscu o dużym nasłonecznieniu jak i brak zabezpieczenia w postaci naświetlenia i zastosowania odpowiedniego lakieru.

Jednym z etapów produkcji okleiny modyfikowanej jest wybarwianie fabryczne. Jest to skomplikowany proces technologiczny polegający na nadawaniu poszczególnym partiom materiału naturalnego odpowiedniej głębi oraz nasycenia koloru. W związku z różnicami w zdolności wchłaniania poszczególnych włókien drewna oraz różnicami pomiędzy kłodami tego samego gatunku mogą występować nieznaczne różnice w wybarwieniu oraz strukturze w stosunku jednej partii do drugiej.

Rzeczywisty odcień okleiny może różnić się od prezentowanych fotografii w zależności od ustawień monitora. Forniry można również poznać zamawiając nasz próbnik, wiadomo bowiem, że żadne zdjęcie nie odda naturalnego piękna okleiny.

Sortuj okleinę wg dostępnej długości

Do każdej okleiny posiadamy obrzeża – chcesz wiedzieć więcej sprawdź dział obrzeża.

Prezentowane fotografie oklein modyfikowanych są własnością firmy Classic Veneer – kopiowanie i używanie bez przyzwolenia jest prawnie zabronione.