Okleina naturalna

siła naturalnego piękna

Okleina naturalna – fornir od wieków służący jako półprodukt meblowy. Szlachetność materiału, interesujący wygląd, tradycja stosowania. Okleina naturalna to cienkie płaty drewna produkowane na zasadzie skrawania płaskiego lub obwodowego. Pień drewna, po procesie suszenia, skrawany jest na arkusze, które później łączy się w wiązki. Zachowując odpowiednią kolejność formuje się ciągłość słojów i podobny odcień w ramach paczki.

Wygląd okleiny

Jako, że na rynku istnieje duża różnorodność gatunków to paczki z poszczególnych kłód mogą się znacznie różnić wyglądem. Również zdjęcia prezentowane poniżej mają jedynie charakter podglądowy i nie oddają w pełnym stopniu wyglądu okleiny, która aktualnie jest dostępna.

W związku z powyższym bardzo prosimy o kontakt – wszelkie wątpliwości zostaną rozwiane aktualnymi zdjęciami materiału lub dokładnym opisem okleiny.

Ponieważ rynek tego rodzaju oklein jest bardzo dynamiczny, trudno z góry narzucić określoną cenę za metr kwadratowy materiału. Prosimy więc o kontakt z naszym biurem. Dział sprzedaży powiadomi o aktualnych stanach magazynowych i kosztach zakupu.

Dodatkowe informacje o wymaganej długości, szerokości czy grubości paczek, oraz jakości forniru dodatkowo ułatwią nam wycenę.

Rzeczywisty odcień okleiny może różnić się od prezentowanych fotografii w zależności od ustawień monitora. Forniry można również poznać zamawiając nasz próbnik, wiadomo bowiem, że żadne zdjęcie nie odda naturalnego piękna okleiny.

Do każdej okleiny posiadamy obrzeża – chcesz wiedzieć więcej sprawdź dział obrzeża

Fotografie oklein naturalnych prezentowane są dzięki uprzejmości naszego partnera firmy Centrum Drewna i Oklein. Zdjęcia są własnością w/w firmy ich kopiowanie i używanie bez przyzwolenia jest prawnie zabronione.